• Gölköy Mahallesi Atatürk Cad. No:126/3 Bodrum / MUĞLA
Kamp
21 Haziran 2022

Kamp

Kamp doğa ile iç içe olmayı sevenlerin daha çok tercih ettiği bir seçenektir. Kamp yapan kişilere kampçı denmektedir. Kamp yapmak için çadıra ihtiyaçları vardır. Çünkü kampçılar genelde bir kaç gün doğada kalmayı tercih ederler. Sadece çadır değil yemek malzemelerini ve kişisel eşyalarını da yanlarında götürürler. Bu nedenle kamp yeri  seçimi çok önemlidir.

Kampçılar özgür ruhlu ve doğayı yaşam alanı olarak benimseyen kişilerdir. Doğa onlar için her şeydir. Macerayı ve gezmeyi oldukça çok severler. Bu nedenle çoğu zaman macera biraz tehlikeli olmaktadır.

Kampçılar Nelere Dikkat Etmelidirler?

Öncelikle kampçılar kamp yapılacak yerler listesi oluşturmalıdırlar. Bu liste içerisinden daha güvenilir ve mevsime göre yakın yerler tercih edilmelidir.

Bu liste içerisinde ormanlık alanlar bulunacaktır. Ormanlık olanlarda vahşi hayvanlar bulunmaktadır. O yüzden kampçılar o yeri ya tercih etmezler ya da yanlarında kendilerini koruyacak aletler taşırlar. Tercih etmemeleri daha büyük bir oranı kapsamaktadır.

Bu listeler içerisinde çadırın kurulacağı düz bir alan bulunmalıdır. Bu yüzden çadır kamp yerleri diye bir arama yapmak daha uygun olacaktır. Ve çadır, bulunan mevsime göre dayanıklılık göstermelidir.

Kampçılar yola çıkacağı ve döneceği tarihi belirlemelidirler. Bunun sebebi ise yanlarında ne kadar eşya bulunacağına karar vermelidirler. Bunun başında yiyecek ve içecekler gelmektedir.

Kampçılar bulundukları mevsime göre yanlarına besin almalıdırlar. Çünkü her mevsimde dışarıda ateş yakamayacaklardır. Bunun için hazır yiyecekler bu sorunu çözecektir.